Polski

DEUTSCH – ENGLISH – ESPAÑOL – ESPERANTO – FRANCAIS – ITALIANOPOLSKIPORTUGUÊS – SUOMI – SVENSKРУССКИЙ – БЪЛГАРСКИ ЕЗИК – 中文العربية

Sieć Zeromaczo prezentuje
Mężczyzni mówią NIE prostytucji

Czy prostytucja jest «prawem człowieka » ? Wolnością dla kobiet ?

Nieuniknioną rzeczywistością będącą odpowiedzią na niepohamowane potrzeby mężczyzn ?

 

NIE ! Stop tym kłamstwom !

 

My, podpisujący ten manifest, mężczyźni w każdym wieku, różnego pochodzenia i będący w różnej kondycji, odrzucamy seks w formie płatnych usług.

Dla nas, seksualność to przede wszystkim relacje międzyludzkie. To życie z zachowaniem zasad równości i szacunku dla drugiego człowieka, z poszaniowaniem wolności i pragnień drugiego człowieka.

 

Zapraszamy do włączenia się do publicznego poparcia naszego apelu pod hasłem:

 

PROSTYTUCJA:
NIE DLA NAS ! NIE W NASZYM IMIENIU!

  • NIE dla sprzedaży ciała i intymnych zachowań, do których zmusza ubóstwo !
  • NIE dla kultury sadomasochistów, która opiera seksualność na dominacji i poniżaniu człowieka !
  • NIE dla domów publicznych i agencji towarzyskich, nawet zalegalizowanych przez władze, gdzie kobiety wykorzystywane są przez sutenerów i mają zaspokajać potrzeby seksualne mężczyzn !

 

TAK dla wolności seksualnej !
TAK dla pożądania i przyjemności odwzajemnionej !

Słyszymy o «Wolności prostytuowania się». Ale kto odbywa kilka wymuszonych stosunków seksualnych dziennie z nieznajomymi ?

Kto jest wolny w prostytucji ? Kto ma wybór ? Kto szuka zaspokojenia swojej przyjemności nie martwiąc się o drugiego człowieka ? Ten tylko, kto posiada władzę i pieniądze.

Wolność, której domagają się osoby, zajmujące się prostytucją jest złudzeniem – to nie jest wolność. To zniewolenie przez sutenerów, uzależnienie od narkotyków połączone ze stosowaniem przemocy.

Każdego roku, prostytucja niszczy życie wielu ludzi: kobiet i dzieci czyniąc z nich ofiary wyzysku i przemocy, zwłaszcza wśród najuboższych.

 

Każdy człowiek może dowartościować się bez poniżania innego człowieka i bez stosowania dominacji nad drugim człowiekiem.

Zapraszamy do poparcia apelu na: http://www.zeromacho.eu/

 

Sieć Zeromacho istnieje w 56 krajach.

Lista poparcia Sieci Zeromacho znajduje się w internecie.

 

Uznając zasady równości w relacjach kobieta-mężczyzna, domagamy się od władz :

  • Egzekwowania kar dla osób czerpiących korzyści finansowe z prostytucji i podtrzymania przepisu dotyczącego niekarania osób prostytujących się; podjęcia działań mających na celu zapobieganie społecznym, wychowczym, zdrowotnym skutkom prostytucji, a także szukania rozwiązań prawnych, które skutecznie zapobiegać będą prostytucji.
  • Podjęcia działań mających na celu wyeliminowanie wszelkich form prostytucji (prostytucja na ulicy, w domach publicznych, w agencjach towarzyskich, w salonach masażu, w barach z « panienkami », w samochodach, w formie ogłoszeń w prasie i w internecie, itd).
  • Wprowadzenia i dbałość o wysoki poziom edukacji seksualnej w szkołach, uwrażliwienia młodych ludzi na uczucia, które oparte są na szacunku dla drugiego człowieka, nie ograniczając jego wolności, nie tłumiąc jego namiętności oraz nie negując dokonywanych przez niego wyborów.
  • Wprowadzenia wobec « osób korzystających z usług prostytutek » proporcjonalnej kary grzywny, która jest skuteczna w Szwecji.
  • Wprowadzenie zakazu nazywania « klientami » mężczyzn, korzystających z usług prostytutek.

 

Płacenie za seks, za ciało i za intymność drugiej osoby nie ma nic wspólnego z uczuciem, to nie jest związek oparty na zasadach wolności i legalności.
Płacenie za seks jest złudzeniem wolności i równości.

 

Stwórzmy razem świat, w którym nikomu nie przyjdzie na myśl, aby płacić za ciało drugiej osoby, a przyjemność z seksu nie będzie związana z pieniędzmi ani z przemocą !

 

Taki świat jest możliwy i jego tworzenie już się rozpoczęło.

W 1999 roku, w połowie wieku edukacji równościowej w szkołach, Szwecja była pierwszym krajem, który rozpoczął karanie osób płacących za usługi seksualne – lecz bez karania osób prostytujących się. W 2009 roku Norwegia i Islandia wprowadziły podobne przepisy dotyczące prostytucji. Kilkudziesiesięciu mężczyzn zostało ukaranych karą grzywny, a państwo pomaga osobom, które prostytuują się w rozpoczęciu innego, nowego życia.

Taka polityka przyniosła następujące efekty:

  • korzyści finansowe uzyskiwane z prostytucji przynoszą mniejszy dochód (raport oficjalny szwedzki, 2010, zob. referencje zapisane w tym tlumaczeniu francuskim

http://www.prostitutionetsociete.fr/actualites/actualites-europe/suede-bilan-positif-pour-la-loi)

  • edukacja seksualna w szkołach uświadomiła dziecom i młodzieży, że ciało drugiej osoby nie jest na sprzedaż.

Inaczej jest w Niemczech i w Holandi, gdzie domy publiczne są legalne. Młodzi mężczyżni wiedzą, o tym, że usługi seksualne kobiet można kupić. Płacąc więc kobietom za seks nie będą uznawać je za partnerki.

Model skandynawski ograniczający prostytucję, który opiera się na poszanowaniu godności ludzkiej i demokracji reprezentuje nadzieję na świat bez prostytucji (manifest wylansowany we wrześniu 2011 roku).

 

Jaką Europę chcemy zbudować ?
W jakim świecie chcemy żyć ?

 To add your signature to this text, click here! Only if you are a man!

  print 

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s